KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11355018
*
nr 1135 5018
Fritz Sjöström
(1923-1996), Sverige
Blandteknik, Fritz Sjöström (1923-1996), Illustration till Bo Zetterlind, motivet: 89x69
Fritz Sjöström, svensk viskompositör, vissångare och konstnär, född i Jukkasjärvi 1923, död 1996 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 19:12:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 18:46:15
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Fritz Sjöström
Fritz Sjöström, svensk viskompositör, vissångare och konstnär, född i Jukkasjärvi 1923, död 1996 i Stockholm.
Läs mer om Fritz Sjöström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik fritz sjöström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:40
-
2114 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Skeppsholmen". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:23
*
Fritz Sjöström
Fritz Sjöström, svensk viskompositör, vissångare och konstnär, född i Jukkasjärvi 1923, död 1996 i Stockholm.
Läs mer om Fritz Sjöström
nr 1135 5018
Fritz Sjöström
(1923-1996), Sverige
Blandteknik, Fritz Sjöström (1923-1996), Illustration till Bo Zetterlind, motivet: 89x69
Fritz Sjöström, svensk viskompositör, vissångare och konstnär, född i Jukkasjärvi 1923, död 1996 i Stockholm.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 18:46:15 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Fritz Sjöström
Fritz Sjöström, svensk viskompositör, vissÃ¥ngare och konstnär, född i Jukkasjärvi 1923, död 1996 i Stockholm.Läs mer om Fritz Sjöström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik fritz sjöström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:40 -
2114 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Skeppsholmen". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:23